ÚVOD

ROZACEA TEST

Máte problémy so začervenaním tváre?

Život s červenou tvárou môže byť ťažký a frustrujúci. Pritom ochorenie, pre ktoré je začervenanie tváre typické, sa dá s lekárskou pomocou zvládnuť. Pokiaľ vás vaša červená tvár trápi a spôsobuje vám nepríjemnosti, vyhľadajte dermatológa alebo iného lekára, ktorý vám môže pomôcť.

Táto aplikácia vám pomôže vytvoriť si vlastný profil, vďaka ktorému budete môcť lekárovi ľahšie vysvetliť, aký má červeň v tvári vplyv na váš život.

Osobné obrázky a údaje budú iba dočasne uložené s cieľom umožniť zostavenie profilu a budú automaticky zmazané pri výstupe z aplikácie. Pre viac informácií o používaní údajov, viď Galderma Zásady ochrany osobných údajov.

Červená tvár: kde a kedy?

Niektorí ľudia trpia sčervenaním v tvári iba príležitostne. Iní sú však červení takmer po celú dobu. Nasledujúce otázky vám pomôžu vysvetliť vášmu lekárovi, ako často dochádza k tomuto problému.

OTÁZKA  1/9

Objavuje sa vám začervenanie na lícach, nose, brade a na čele?
Prosím, zakliknite všetky možnosti, ktoré sa vás týkajú.

OTÁZKA  2/9

Ako často sa objavuje začervenanie?OTÁZKA  3/9

Mám návaly začervenania, ktoré prichádzajú a odchádzajú

Aké pocity vyvoláva začervenanie?

Možno zistíte, že začervenanie, ktoré vidíte je sprevádzané aj nepríjemnými fyzickými zážitkami. Je dôležité o tom lekárovi povedať. Nasledujúce otázky vám pomôžu pochopiť a oznámiť lekárovi závažnosť vášho zdravotného stavu.

OTÁZKA  4/9

Je začervenanie tváre niekedy sprevádzané pálením,
pichaním alebo bolesťou?Ak ste odpovedali áno, potom....

Aké intenzívne je pálenie, pichanie alebo bolestivé pocity na škále od 1-5.
Pre výber kliknite na príslušnú hodnotu nižšie.

1
2
3
4
5
MIERNE NEPRÍJEMNÉ POCITYVEĽMI BOLESTIVÉ

Ako reagujem na prejavy ochorenia?

Možno ste už podnikli nejaké kroky, aby ste mali svoje začervenanie tváre pod kontrolou. Možno ste zistili, že na vás vplývajú niektoré udalosti – spúšťače, ktoré vyvolajú vzplanutie rozacey. Je dôležité, aby ste si zaznamenali, čo ste si všimli a porozprávali sa o tom so svojim lekárom. Prediskutovať s ním musíte všetko, pretože to mu pomôže pri stanovení presnej diagnózy.

OTÁZKA  5/9

Zvykne sa vaše začervenanie tváre zhoršiť po použití krémov alebo pleťových mliek (napríklad prípravky na ochranu proti slnečnému žiareniu alebo kozmetické produkty starostlivosti o kožu)?

OTÁZKA  6/9

Existujú určité faktory, ktoré zrejme zhoršujú vaše tvárové začervenanie, napríklad červené víno, korenené jedlá, teplé nápoje alebo opaľovanie?

OTÁZKA  7/9

Čo robíte v súčasnosti pre to, aby ste sa zbavili svojho začervenia tváre?

Iné dôležité faktory

Má aj niekto iný vo vašej rodine príznaky ochorenia podobné vašim? Trápi vás iba váš vzhľad iba fyzicky alebo trpíte aj psychicky?

OTÁZKA  8/9

Trpia začervenaním tváre aj iní členovia vašej rodiny?

OTÁZKA  9/9

Spôsobilo začervenanie tváre vo vás negatívne pocity
alebo depresívne myšlienky?Ak ste odpovedali áno, potom....

Uveďte príklady týchto negatívnych myšlienok a/alebo pocitov, ktoré majú vplyv na váš bežný život. Môže vám to pomôcť vysvetliť lekárovi emocionálny dopad ochorenia.

Výsledok testu

Do vygenerovaného PDF súboru si môžete vložiť aj svoju fotografiu.    


Porozprávajte sa so svojím dermatológom čo najskôr.

Keďže rozacea má tendenciu časom sa zhoršovať, jej včasné odhalenie má veľmi veľký význam. Iba váš lekár môže posúdiť, či sú vaše príznaky naozaj dôsledkom rozacey. Dobrá správa je, že symptómy rozacey je možné zvládnuť dobre nastavenou liečbou a vyhýbaním sa spúšťacím faktorom.